Trombocitais praturtintas febrinas (PRF) malšina nemalonius pooperacinius pojūčius ir užtikrina sklandų gijimą

„Šilutės odontologijos implantologijos klinikos“ gydytojų teigimu, dantų šalinimas ir burnos chirurgijos procedūros daugeliui pacientų vis dar kelia baimę. Nemažai jų iki šiol įsitikinę, kad šios procedūros skausmingos ir nemalonios, o gijimas – ilgas ir sudėtingas. Gydytojai skuba nuraminti, kad šiuolaikinė odontologija yra stipriai pažengusi, o modernios technologijos ir inovatyvios terapinės procedūros leidžia ne tik atlikti chirurginį gydymą be skausmo ir nemalonių pojūčių, bet ir užtikrinti lengvą bei sklandų pooperacinį periodą.

Trombocitais praturtintas febrinas

Viena tokių procedūrų – chirurginio gydymo metu taikoma PRF terapija. Svarbiausias šios pažangios procedūros privalumas yra tai, kad gijimo procesams sužadinti nenaudojamos jokios cheminės medžiagos. PRF – tai trombocitais praturtintas febrinas ( angl. Platelet Rich Fibrin), išgaunamas iš paciento kraujo.

Odontologijoje ši terapinė procedūra naudojama siekiant paspartinti gijimo procesus po dantų šalinimo, kaulo persodinimo ir priauginimo, sinuso dugno pakėlimo, dantų implantacijos, chirurginio periodonto ligų gydymo. Trombocitais praturtintas febrinas mažina uždegimą ir patinimą, stabdo kraujavimą, stimuliuoja kaulo ir minkštųjų audinių regeneraciją, naujų ląstelių formavimąsi, mažina randėjimą, infekcijos ir komplikacijų riziką.

Kaip atliekama PRF procedūra

Procedūros metu iš venos imamas nedidelis kiekis paciento kraujo. Jis yra specialiai ruošiamas, centrifuguojamas, o kraujo ląstelės atsiskiria į atskirus komponentus ( kraujo plazma su trombocitais atsiskiria nuo raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių). Taip išgaunamas gelio konsistencijos trombocitais praturtintas febrinas (PRF), kuriame esančių trombocitų koncentracija daug didesnė nei įprastai kraujyje. Jis dedamas į sterilią dėžutę. Pacientui atliekant suplanuotą chirurginę operaciją, operuota sritis uždengiama keletu PRF sluoksnių ir tik tada operuoti audiniai užsiuvami. Trombocitais praturtintas febrinas saugo operuotą sritį nuo galimos infekcijos ir komplikacijų, tuo pačiu metu spartina ir lengvina gijimo procesą. PRF – tai visiškai saugi procedūra, nesukelianti alergijos rizikos.

Dar viena reikšminga PRF savybė – sugebėjimas užtikrinti tolygų ir nenutrūkstamą augimo faktorių tiekimą į operuotą sritį septynias kritines paras po operacijos. Mokslinių tyrimų duomenimis, pacientai, kuriems odontologinio chirurginio gydymo metu buvo taikoma PRF terapija, pirmąją savaitę po operacijos rečiau skundėsi nemaloniais pooperaciniais pojūčiais ir gėrė skausmą malšinančius vaistus.