Žandikaulio sąnario gydymas

Viena dažniausių žandikaulio sąnario sutrikimų priežasčių – netaisyklingas sąkandis. Šie sutrikimai gali išsivystyti ir dėl kitų neurologinių, psichologinių ar anatominių pakitimų. Mūsų kramtomieji raumenys, sąnariai ir dantys turėtų funkcionuoti harmoningai, tačiau esant sutrikimui viršutinio ir apatinio žandikaulių dantų eilės nesutampa. Mėgindamas kompensuoti šį sutrikimą, apatinis žandikaulis pasislenka į naują padėtį. Kramtomieji raumenys neįprastoje jiems padėtyje yra nuolat įsitempę ir patiria per didelį krūvį. Sąnario sutrikimai labai retai išnyksta savaime. Todėl, pastebėjus žandikaulio sąnario sutrikimų simptomus, patartina nedelsiant kreiptis į šioje srityje besispecializuojantį gydytoją odontologą.

image

Simptomai, įspėjantys, kad reikalingas gydymas:

 • – Žandikaulio sąnario skausmas;
 • – Pakitęs sąkandžio aukštis;
 • – Ūžesys, spengimas ausyse;
 • – Sunkumai ar skausmas žiojantis;
 • – Traškėjimas žandikaulio ar smilkinių srityje kramtant, žiojantis ar susičiaupiant;
 • – Žandikaulio užstrigimas;
 • – Nepaaiškinami galvos, kaklo, nugaros, žandikaulio skausmai;
 • – Griežimas dantimis.

Apie gydymą

 • Tinka – bet kokio amžiaus pacientams.
 • Trukmė – priklauso nuo sutrikimo laipsnio ir gydymo pobūdžio ir gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Gydymo trukmei ir efektyvumui didelę reikšmę turi paciento motyvacija.
 • Procedūrų skaičius – priklauso nuo taikomo gydymo metodo.
 • Ar tai skausminga – ne
 • Rezultatai – harmoningas žandikaulio sąnario funkcionavimas, žymiai pagerėjusi gyvenimo kokybė.
image

Procedūros tikslas

Žandikaulio sąnario sutrikimų gydymo tikslas – pagerinti paciento gyvenimo kokybę, atstatyti kramtymo funkciją ir užkirsti kelią galimiems rimtesniems netaisyklingo sąkandžio sukeliamiems sveikatos sutrikimams.

Žandikaulio sąnario gydymo galimybės

Gydymas kapomis

Sukandiminės (bruksizmo) kapos, leidžiančios sumažinti sąnariams tenkančią apkrovą ir apsaugoti tiek nuosavus dantis, tiek restauracijas.

Kompleksinis gydymas

Kompleksinis, skirtingų sričių specialistų (burnos chirurgų, kineziterapeutų, fizioterapeutų ir kt.) komandos atliekamas gydymas.

Naudojamos medžiagos ir technologijos

Žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas priklauso nuo sutrikimo kilmės. „Šilutės odontologijos implantologijos klinikoje“, pasitelkus šiuolaikines technologijas, atliekami reikalingi tyrimai, tiksliai nustatoma sutrikimo priežastis ir parenkamas tinkamiausias gydymas. Žandikaulio sąnario sutrikimų gydymą atlieka šioje srityje besispecializuojantys gydytojai odontologai, užtikrinantys komfortišką gydymą ir efektyvų rezultatą.

Procedūros rezultatas

Žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas leidžia pamiršti varginusius negalavimus ir žymiai pagerina gyvenimo kokybę.  Atkurtos kramtymo funkcijos dėka vėl galėsite, nepatiriant diskomforto, mėgautis valgymo procesu, išnyks įtampa veido raumenyse ar sprande. „Šilutės odontologijos implantologijos klinikos“ specialistai primena, kad laiku atstatytas sąkandis užkerta kelią ir galimoms rimtesnėms netaisyklingo sąkandžio sukeliamoms problemoms ir kviečia, pajutus pirmuosius sąkandžio sutrikimo simptomus, nedelsti ir kreiptis dėl gydymo.

Kitos klinikos paslaugos

Jūsų paslaugoms – gydytojų odontologų konsultacijos, profesionali burnos higiena, terapinis ir chirurginis dantų gydymas, estetinis plombavimas, dantų tiesinimas, balinimas, implantavimas ir protezavimas naujausiais metodais.