Sedacija

Nors šiuolaikinių odontologinių procedūrų metu išvengiama skausmo ir didelio diskomforto, nemažai žmonių prieš chirurgines procedūras vis dar jaučia didžiulį nerimą ir baimę. Tokiu atveju, siekiant užtikrinti sklandų ir komfortišką gydymą, procedūros gali būti atliekamos taikant sedaciją.

Sedacija – tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, padedantis pacientui visiškai atsipalaiduoti ir negalvoti apie savo baimes visos procedūros metu. Prieš gydymą su sedacija būtina gydytojo odontologo konsultacija.

image

Sedacija dažniausiai taikoma:

  • – atliekant ilgesnes ar sudėtingesnes burnos chirurgijos procedūras;
  • – pacientams, jaučiantiems didelį nerimą ir baimę;
  • – pacientams, turintiems žemą skausmo slenkstį;
  • – pacientams, odontologinių procedūrų metu jaučiantiems pykinimą.

Procedūros tikslas

Sedacijos tikslas yra suteikti pacientui komfortą ir nuslopinti chirurginės procedūros baimę. 

Apie procedūrą

„Šilutės odontologijos implantologijos klinikoje“ pacientams taikoma intraveninė sedacija, kurią atlieka patyrę gydytojai anesteziologai-reanimatologai. Jie taip pat stebi pacientą visos procedūros metu.

Sedacijos metu į veną suleidžiami vaistai, slopinantys paciento sąmonę, todėl pacientas apsnūsta ar lengvai užmiega. Procedūros metu pacientas pats kvėpuoja, atsakinėja į klausimus, tačiau jaučiasi visiškai atsipalaidavęs ir nejaučia jokios baimės. Net kelias valandas trunkanti procedūra atrodo kaip trumpas sapnas, iš kurio pabudus, beveik nieko neatsimenama.

Atliekant procedūrą su sedacija, į veną taip pat suleidžiami antibiotikai, vaistai nuo skausmo ir patinimo. Todėl pacientai net ir po didesnės apimties procedūrų, atliktų taikant šį nejautros būdą, jaučiasi žymiai geriau.

Ką svarbu žinoti, ruošiantis gydymui su sedacija:

• 6 valandas iki procedūros negalima valgyti;
• 4 valandas iki procedūros negalima gerti skysčių;
• Kosint, sloguojant, karščiuojant, sergant peršalimo ar kitomis ligomis, procedūrą būtina atidėti;
• Valandą ar kelias po procedūros pacientas dar gali jaustis šiek tiek apsvaigęs, todėl svarbu, kad po procedūros juo pasirūpintų lydintis asmuo.

Kitos klinikos paslaugos

Jūsų paslaugoms – gydytojų odontologų konsultacijos, profesionali burnos higiena, terapinis ir chirurginis dantų gydymas, estetinis plombavimas, dantų tiesinimas, balinimas, implantavimas ir protezavimas naujausiais metodais.