PRF terapija

PRF (angl. Platelet Rich Fibrin) – tai trombocitais praturtintas fibrinas. Jam išgauti naudojama paciento kraujo plazma, kuri yra lėtai centrifuguojama, taip išskiriant ypač gyvybingas kamienines ląsteles, trombocitus, augimo faktorius. Odontologijoje PRF terapija dažniausiai pasitelkiama siekiant užtikrinti greitesnį ir sklandesnį gijimo procesą po chirurginių procedūrų.

PRF terapija atliekama:

  • – po dantų šalinimo,
  • – kaulo persodinimo ir priauginimo,
  • – sinuso dugno pakėlimo,
  • – dantų implantacijos,
  • – chirurginio periodonto ligų gydymo.

Kaip vyksta procedūra

  • Procedūros metu pacientui iš venos imamas nedidelis kiekis kraujo. Jis yra specialiai ruošiamas – lėtai centrifuguojamas kol kraujo ląstelės atsiskiria į atskirus komponentus ( kraujo plazma su trombocitais atsiskiria nuo raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių). Taip išgaunamas gelio konsistencijos trombocitais praturtintas fibrinas (PRF), kuriame esančių trombocitų koncentracija daug didesnė nei įprastai kraujyje. Jis dedamas į sterilią dėžutę. Pacientui atliekant suplanuotą chirurginę operaciją, operuota sritis uždengiama keletu PRF sluoksnių ir tik tada operuoti audiniai užsiuvami.

Kaip veikia PRF terapija

Trombocitais praturtintas fibrinas mažina uždegimą ir patinimą, stabdo kraujavimą, stimuliuoja kaulo ir minkštųjų audinių regeneraciją, naujų ląstelių formavimąsi, mažina randėjimą, infekcijos ir komplikacijų riziką.

Naudojamos medžiagos ir technologijos

Svarbiausias PRF terapijos privalumas yra tai, kad gijimo procesams sužadinti nenaudojamos jokios cheminės medžiagos. Trombocitais praturtintas fibrinas išgaunamas iš paciento kraujo, tad jis yra visiškai natūralus, be jokių cheminių priedų. PRF – tai visiškai saugi procedūra, nesukelianti alergijos rizikos.

Procedūros rezultatas

PRF užtikrina tolygų ir nenutrūkstamą augimo faktorių tiekimą į operuotą sritį pirmąją kritinę savaitę po operacijos – po injekcijos kraujo koncentratas dėl skysto fibrino tinklo net 7–14 dienų skleidžia juos audiniuose, taip užtikrindamas audinių regeneraciją. Tyrimais įrodyta, jog pacientai, kuriems odontologinio chirurginio gydymo metu buvo pritaikyta PRF terapija, pirmąją savaitę po operacijos rečiau skundėsi nemaloniais pooperaciniais pojūčiais ir gerė skausmą malšinančius vaistus.

Kitos klinikos paslaugos

Jūsų paslaugoms – gydytojų odontologų konsultacijos, profesionali burnos higiena, terapinis ir chirurginis dantų gydymas, estetinis plombavimas, dantų tiesinimas, balinimas, implantavimas ir protezavimas naujausiais metodais.