Dantų plombavimas

Net ir kruopščiai prižiūrint dantis, ne visada pavyksta išsaugoti juos sveikus. Dažniausiai dantis pažeidžia apnašo ir bakterijų sukelta danties kietųjų audinių liga – kariesas. Dantų plombavimas – tai procedūra, atliekama, kai dantyje dėl karieso atsiranda kariozinė ertmė. Procedūros metu pašalinami pažeisti kietieji danties audiniai, ertmė dezinfekuojama ir plombine medžiaga atkuriama danties forma, estetika bei funkcija.

image

Dantų plombavimas atliekamas:

  • – Kai kariesui pažeidus dantį, jame susiformuoja kariozinė ertmė.

Apie procedūrą:

  • Tinka – bet kokio amžiaus pacientams.
  • Trukmė – vieno danties plombavimas trunka apie 30 min.
  • Ar tai skausminga – ne, procedūros metu taikoma vietinė nejautra.
  • Poprocedūrinis laikotarpis/gijimas – nėra.
  • Rezultatas – atkurta danties forma, estetinis vaizdas ir funkcija.

Procedūros tikslas

Dantų plombavimo tikslas – išsaugoti dantį ir užkirsti kelią įvairioms komplikacijoms, kurias gali sukelti negydomas ėduonis. Kol danties pažeidimas yra paviršinis, jis gali nesukelti jokio diskomforto. Tačiau karioziniam procesui pasiekus gilesnius danties sluoksnius, dantis tampa jautrus, susiformavusioje kariozinėje ertmėje stringa maistas, atsiranda lūžio rizika. Jei infekcija prasiskverbia į danties nervinius ir kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti. Negydomo ėduonies komplikacijos gali grėsti net danties praradimu.

Plombavimo galimybės

Šviesoje kietėjantys kompozitai arba helio plombos

Šios plombos atitinka visus estetinius reikalavimus. Didelis kompozicinių plombų atspalvių pasirinkimas bei derinimo galimybės leidžia atkurti itin natūralų danties vaizdą. Šiuolaikinės naujausios surišimo sistemos inicijuoja tvirtą plombinės medžiagos ir danties audinių sukibimą, todėl jomis galima rekonstruoti mažus atskilimus, įtrūkimus, koreguoti priekinių ir krūminių dantų defektus ir atstatyti jų funkcijas.

Stiklo jonomerai

Jų sudėtyje yra fluoro, todėl jie dažniausiai naudojami pieninių dantukų plombavimui. Fluoras pamažu įsiskverbia į danties audinius ir taip juos, dar ne visiškai mineralizuotus, sustiprina. Stiklo jonomerinės plombos yra spalvotos, todėl vaikas gali pasirinkti norimą spalvą.

Įklotai, užklotai

Tai mikroprotezai, naudojami atstatyti didelius karieso pažeistus defektus. Plačios spalvų gamos dėka restauracija atrodo labai estetiškai ir beveik nepastebimai. Pasitelkus šiuolaikines technologijas, dantų technikų laboratorijoje sukuriamos itin tiksliai natūralią danties formą atkartojančios restauracijos. Porcelianinis (keraminis) užklotas kietumu prilygsta emaliui, todėl atkurtas dantis yra itin tvirtas.

Naudojamos medžiagos ir technologijos

Plombų ilgaamžiškumą lemia teisingas plombinės medžiagos ar restauracijos pasirinkimas ir gydymą atliekančių specialistų profesionalumas bei patirtis. Patyrę „Šilutės odontologijos implantologijos klinikos“ gydytojai odontologai užtikrina, kad dantų plombavimas bus atliktas itin kokybiškai.

Procedūros rezultatas

Dantų plombavimas atkuria danties funkciją ir estetinę išvaizdą. Tačiau „Šilutės odontologijos implantologijos klinikos“ gydytojai odontologai primena, kad norint kuo ilgiau plombas išlaikyti nepakitusias, gražias ir tvirtas, svarbu jas tinkamai prižiūrėti. Plombuotas dantis dėvisi šiek tiek greičiau už natūralų, neprižiūrimas jis gali prarasti blizgesį, ant jo lengviau kaupiasi apnašos. Todėl ypač svarbi gera kasdienė burnos ertmės priežiūra. Taip pat rekomenduojama kas pusmetį  atlikti burnos higienos procedūrą, kurios metu, esant poreikiui, plombos gali būti nupoliruojamos ir taip prailginamas jų tarnavimo laikas.

Patikėkite savo dantų sveikatą „Šilutės odontologijos implantologijos klinikos“ gydytojams!

Kitos klinikos paslaugos

Jūsų paslaugoms – gydytojų odontologų konsultacijos, profesionali burnos higiena, terapinis ir chirurginis dantų gydymas, estetinis plombavimas, dantų tiesinimas, balinimas, implantavimas ir protezavimas naujausiais metodais.