Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Griežimas dantimis (kitaip – bruksizmas) – tai viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų trynimasis dantų paviršiais ne kramtymo ir ne rijimo metu. Esant šiam sutrikimui, dantų paviršiai trinami vienas į kitą daug ilgesnį laiką nei turėtų, o tai nulemia dantų paviršių traumas, raumenų skausmus, pakenkia sąnariams.

Dantų griežimas – tai nevalingas reiškinys. Tyrimų duomenimis, kažkuriuo gyvenimo etapu su juo susiduria net 85–90 proc. žmonių.  Dažniausiai dantų griežimas pasireiškia patiriant daugiau baimės, streso ir nerimo nei įprastai, išgyvenant ypatingai stiprias emocijas ar nuolat patiriant psichologinę įtampą. Tačiau bruksizmą gali sukelti ir tokios priežastys, kaip netaisyklingas sąkandis, netinkamai atliktas dantų plombavimas ar protezavimas.

Dažnai net neįtariama, kad griežiama dantimis, o į specialistus kreipiamasi dėl dantų griežimo pasekmių.

image

Bruksizmo požymiai:

 • – nudilę dantys;
 • – matomi dantų audinių įskilimai;
 • – padidėjęs kramtymo raumenų tonusas;
 • – jautrūs lytėjimui ir šalčiui pleištiniai defektai;
 • – klibantys dantys, padidėjęs dantų paslankumas;
 • – rytais jaučiamas plintantis link ausies galvos ar kramtomųjų raumenų skausmas;
 • – sukandimo žymės skruosto gleivinėje;
 • – sutrikęs miegas.

Apie gydymą

 • Tinka – visiems pacientams, kenčiantiems nuo griežimo dantimis.
 • Trukmė – priklauso nuo taikomo gydymo metodo.
 • Procedūrų skaičius – priklauso nuo gydymo metodo.
 • Ar tai skausminga – ne
 • Gijimas – greitas ir neskausmingas.
 • Rezultatai – atkurti nusidėvėję dantys, pagerėjusi gyvenimo kokybė.
image

Procedūros tikslas

Dantų griežimo (bruksizmo) gydymo tikslas – atkurti nugriežtus ar pažeistus dantis, apsaugoti jų ir burnos sveikatą, panaikinti nemalonius pojūčius. Pasitelkus kompleksinį gydymą, taip pat siekiama išmokyti pacientą kontroliuoti savo emocijas ir gyventi be nuolatinės įtampos bei nerimo.

Dantų griežimo profilaktikos ir gydymo galimybės

Dantų atkūrimas, ortodontinis gydymas

Nugriežti dantų paviršiai atkuriami, atliekant estetinį plombavimą ar protezavimą dantų laminatėmis, koreguojamos blogai atliktos dantų restauracijos. Kai griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis ar kreivi dantys, taikomas ortodontinis gydymas.

Apsauginės kapos

Kaip apsauga nuo griežimo dantimis naudojamos specialios sukandiminės kapos. Užsidėjus jas nakčiai ant vieno iš žandikaulio dantų, dantims neleidžiama kontaktuoti tarpusavyje, taip užkertant kelią tolesniam jų nusidėvėjimui. Apsauginės kapos ne tik saugo dantis nuo tolesnio dilimo, bet ir atpalaiduoja raumenis bei apsaugo sąnarį.

Kineziterapija

Susikaupusią įtampą, kuri yra viena pagrindinių bruksizmo priežasčių, gali sumažinti mankšta ar masažas, todėl, esant poreikiui, pacientas nukreipiamas pas kineziterapijos specialistus.

Naudojamos medžiagos ir technologijos

„Šilutės odontologijos implantologijos klinikoje“ bruksizmo gydymą atlieka patyrę specialistai, siekiantys užtikrinti efektyvų rezultatą. Daugeliu atveju bruksizmo gydymui ir profilaktikai taikomas kompleksinis gydymas, kurio metu derinami keli gydymo metodai, o pacientu rūpinasi patyrusių specialistų komanda.

Procedūros rezultatas

Gydymo rezultatas priklauso nuo bruksizmą sukėlusių priežasčių. Jeigu jį nulėmė dantų padėtis, nekokybiškos restauracijos ir pan., bruksizmas pagydomas visam laikui. Po gydymo pacientai vėl gali džiaugtis gražiais ir sveikais dantimis, nesibaimindami juos prarasti. Tačiau, jeigu dantų griežimą sukelia psichologinė įtampa, nuolatinis stresas, gydymo rezultatai labai priklauso ir nuo paties paciento motyvacijos bei pastangų kontroliuoti savo emocijas.

„Šilutės odontologijos implantologijos klinikos“ specialistai primena, kad pastebėjus bruksizmo simptomus ar pasekmes, patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą, kuris įvertins dantų pakenkimo lygį ir parinks efektyviausią gydymo planą. Kuo anksčiau kreipsitės ir kuo mažiau bus pažeisti Jūsų dantys, tuo greitesnis ir paprastesnis bus gydymas.

Kitos klinikos paslaugos

Jūsų paslaugoms – gydytojų odontologų konsultacijos, profesionali burnos higiena, terapinis ir chirurginis dantų gydymas, estetinis plombavimas, dantų tiesinimas, balinimas, implantavimas ir protezavimas naujausiais metodais.